העסק שלך הוא הפנסיה שלך !

בגיל צעיר עבודה כשכיר ממלאת את כל עולמנו, באמצעותה אנו מתפתחים ברמה האישית, לצידה אנו מתחתנים ומולידים ילדים, לעיתים עבודה מאפשרת לנו להתקדם ולקבל שכר גבוה יותר אולי גם רכב ותנאים סוציאליים. פעמים רבות העבודה אינה מספקת את כל צרכנו אבל התנאים אינם מאפשרים לנו מנטאלית לעזוב את העבודה (את המצב הזה אנו מכנים פעמים רבות, כלוב של זהב - הוא אמנם עשוי זהב אבל הוא עדיין כלוב).  קשה עד בלתי אפשרי להשתחרר מכלוב של זהב בוודאי לא לעולם העסקים הרווי סיכונים וחוסר וודאות, ולכן נשארים בכלוב המוזהב עד לגיל מסוים או מעמד מסוים בחברה שבו אנו לא יכולים יותר להתקדם בעבודה שלנו או לעבור מעבודה אחת לאחרת, זאת משום שהשכר שאנו דורשים בעבודה החדשה הוא שכר גבוה מידי ואנו ברמה אחת עם המנכ"ל של החברה אליה יש פוטנציאל לעבור. משרה שכירה, על פי רוב, מציעה פנסיה מוגבלת ומצומצמת שלעיתים צריך להתחיל לנצל בגיל מאוד צעיר. פעמים אחדות הממשלה מעלה את גיל הפרישה (ודוחה את הטבות המס של גיל הפרישה) ולעיתים מקצצת בפנסיה או שאינה מפקחת כראוי על מנהלי הפנסיה שלנו. פרישה ראויה לעיתים קרובות אינה מצויה בכספי הפנסיה שנקבל אם נצלח בשלום מקומות עבודה עד גיל 67 (נראה אתכם מחליפים עבודה בגיל 45 ?!).

לפיכך, שכירים בכירים רבים, שאינם יכולים אחרי גיל 40 למצוא משרה שכירה ראויה וקשה להם לקבל הוראות ממישהו הרבה פחות מוכשר מהם, מנסים בשארית החסכונות שלהם להתחיל עסק חדש, או למצוא ב- Local Connection Israel עסק פעיל, משום שזו הדרך היחידה שלהם לעבוד במשרה המתאימה בדיוק להם. עסק מצליח יכול להעמיד לרשות בעליו "פנסיה" אמיתית וראויה ולהבטיח את הדורות הבאים, אולם מי שסיים משרה כשכיר, מתקשה פעמים רבות לעשות את המעבר מהקרקע הבטוחה של עבודה כשכיר אל הקרקע הגועשת והמאתגרת של עבודה כבעלים של עסק עצמאי, לשווא הם מחפשים את היציבות והוודאות שהייתה להם כשכירים ולעיתים הם מכתתים רגליהם מעסק לעסק, מחברה לחברה, מתכנית עסקית בלי ו' לתוכנית עסקית עם ו' אבל אינם מוצאים את הוודאות המצויה במשרה שכירה.

שכיר שמעולם לא היה בעלים של עסק עצמאי ראוי לו להתכונן (הרבה לפני הפרישה) לסטאטוס החדש ולא לקפוץ מיד למים הקרים, יש ללמוד כיצד ניתן לגדר את הסיכונים (דגש על גידור ולא על מניעה) בעסקים, מהם כללי המשחק, מהם כללי המיסוי, כיצד מנהלים תזרים מזומנים, כיצד ניתן לחזות רווחיות של עסק, האם להיכנס לעסק מתחיל שיכול להניב תשואות רבות אבל הסיכונים בו גבוהים אל מול הכניסה לעסקים וותיקים שיש להם תזרים מזומנים היסטורי נאה אולם סיכון שהענף שהם יושבים עליו רווי מידי לעתיד.

אנחנו ב-  Local Connection פוגשים לעיתים קרובות שכירים בכירים שרוצים להמשיך בחייהם (שכר גבוה, רכב חדש וכו'), הגם שהם חפצים בשינוי סטאטוס מעובדים שכירים (מנכ"לים סמנכ"לים וכו') לבעלים או שותפים של עסק. אנו מבררים איתם את מצבם הכלכלי והאישי, את תחומי העניין שלהם ואת יכולות הניהול שלהם כמו כישוריהם בתחומי הכספים, המימון, השיווק, המשפט, המחשוב, ניהול משאבי אנוש וכו', האם יש להם תמיכה בבית למהלכים שהם עושים ? וכן את מידת הסיבולת שלהם לסיכונים כאלה ואחרים המצויים בכל עסק.

אנו ממליצים לכל הלקוחות שלנו להיעזר בעורך הדין שלהם וברואה החשבון שלהם על מנת לקבל פרספקטיבה על העסקה שהם עתידים לבצע כשהם רוכשים עסק או נכנסים לשותפות בעסקים. לבסוף אנו גם מציגים בפניהם עסקים שונים מתוך המאגרים שלנו (או שאנו מאתרים במיוחד עבורם) לבחירתם ולבחינתם.

בסופו של דבר עובד שכיר שעובר להיות בעליו של עסק, נלחם על הפנסיה האמיתית שלו ועל הביטחון לדורות הבאים !

נשמח לתאם עימכם מועד לפגישה בכל שאלה או הבהרה.

מאת: עו"ד אדי ארבילי MBA
לפרטים נוספים או לשיחת ייעוץ צרו קשר.
נשמח לענות על כל שאלה!
לחצו להתקשר 073-7143670
או השאירו פרטים ונחזור אליכם