רכישת עסקים כמנוף צמיחה

צמיחה פירושה הגדלת המחזורים של העסק או במילים אחרות הגדלת היקף המכירות של עסק. צמיחה יכולה להתרחש באופן טבעי ולזאת אנו קוראים צמיחה אורגנית, במהלכה העסק מגדיל את מאגר הלקוחות שלו ומשמר את הלקוחות הקיימים, באופן שבכל שנה המחזורים של העסק הולכים וגדלים. דרך אחרת מהירה יותר להגדיל מחזורים היא לרכוש חברה או להתמזג עם חברה פעילה. רכישת חברה חדשה, וצירוף הלקוחות והפעילות הקיימת של החברה החדשה אל תוך העסקים והפעילות של החברה הקיימת יכולה להוביל לצמיחה משמעותית ביותר, ואם יש סינרגיה בחיבור בין שתי החברות, אזי המחזורים החדשים של החברה הממוזגת יעלו על סכום שני המחזורים של החברות לפני המיזוג !

עסקים למכירה אינם נכס הפשוט לאיתור, היות שכל המעמיד עסק למכירה הוא בבחינת חשוד באשר למניעים העומדים בבסיס העמדת העסק למכירה. על הסיבות השונות למכירת עסקים עמדנו במאמר קודם (ראו מידע למשקיע). למרות הקושי באיתור עסקים למכירה אנו יודעים לאתר אותם ולחבר אותם למי שמעוניין לרכוש עסק במטרה להוביל את החברה שלו לצמיחה מהירה וחדה.

מלבד שיעורי הצמיחה הגדולים שניתן להשיג באמצעות רכישת עסקים חדשים, ניתן ליעל את שני העסקים ולהגדיל את שיעור הרווחיות של החברה הממוזגת. כך למשל, החברה הממוזגת לא תצטרך, פעמים רבות, להחזיק כפל כח אדם במטה החברה ויכולה להסתפק בעובדים היעילים יותר (מבין הזוגות שיש ברשותה לאחר המיזוג).

שם המשחק הוא איתור מתמיד של עסקים למכירה ובחינה מדוקדקת של כדאיות רכישת העסק.  כמובן שמיזוג ובחינת המיזוג צריכים להיעשות באופן יעיל ומקצועי שכן שיעור הכישלונות בתהליכי מיזוג הוא גבוה כאשר הדברים אינם נעשים על ידי ליווי מקצועי.

Local Connection Israel מלווה חברות ועסקים בתהליכים של מיזוג וכן ברכישת עסקים במקצועיות ויעילות.

מאת: עו"ד אדי ארבילי MBA
לפרטים נוספים או לשיחת ייעוץ צרו קשר.
נשמח לענות על כל שאלה!
לחצו להתקשר 073-7143670
או השאירו פרטים ונחזור אליכם