מכירת העסק – הרבה יותר מכסף

כל אחד רוצה לסיים את העסקה כשהסכום הגבוה ביותר מונח בכיסו, אולם ישנם פרטים רבים שאינם קשורים בקשר ישיר לסכום העסקה ואשר עליהם כל מוכר של עסק צריך להקדיש מחשבה. חשוב לנו מי הקונה ומה האינטרסים שלו, האם הוא נראה אמין, האם הוא ישמר את העובדים בעסק, האם הוא יתייחס לספקים שעבדתם איתם במשך שנים כפי שהייתם רוצים ?

לעיתים הקונה של העסק רוצה שתישארו בעסק לתקופה מסוימת שיכולה להיות קצרה או ארוכה בתמורה כזו או אחרת, אתם צריכים להחליט כמה זמן תמשיכו לתמוך בעסק מבפנים וכמה מבחוץ.

לעיתים הקונה של העסק אינו מוכן לשלם את כל הסכום בסגירת העסקה אלא במספר תשלומים לפי אבני דרך (ביצועים של העסק) שנקבעו מראש, על מנת להבטיח שהעסק לא קורס ברגע שהמוכר יוצא מן התמונה, אתם צריכים להחליט האם דרך כזו תתאים לכם.

האם אתם רוצים לשמור חלק מהבעלות ולמכור רק חלק מהעסק, האם אתם מחפשים רק שותף קטן שלא יקבל את השליטה על העסק ?

במידה שהעסק כולל נדל"ן האם הקונה מעוניין בו ? או מעדיף הסכם שכירות עם המוכר.

מכירת עסק היא תהליך נפשי שעוברים שני הצדדים, הן המוכר שצריך להיפרד ממשהו שהיה חלק בלתי נפרד מהחיים שלו, והן הקונה שצריך לארגן את החיים שלו מחדש, כולל חייו הפרטיים. גורם מקצועי מלווה את שני הצדדים לאורך התהליך הזה עד לסגירת עסקה הוגנת וראויה לשני הצדדים. העבודה היא עבודה משותפת, שלכם ושלנו, תוך כדי הדרכה אישית וחיזוק בזמנים קשים בכל צעד וצעד עד להצלחה. בכל מקרה ללא האנרגיות והמאמצים שלכם, לא נוכל לעשות את זה.

מאת:
לפרטים נוספים או לשיחת ייעוץ צרו קשר.
נשמח לענות על כל שאלה!
לחצו להתקשר 073-7143670
או השאירו פרטים ונחזור אליכם