שאלות ותשובות

תהליך מכירתו של עסק יכול להיות מהיר מאוד או איטי מאוד כתלות בהמון משתנים: בשלות המוכר, המחיר הנקוב, מצב העסק, שיתוף הפעולה של אנשי הכספים בייצור נתונים פיננסיים אודות העסק, זמינות ומהירות העבודה של עורכי הדין, היכרותו של הרוכש את הענף וכו'. בממוצע, צדדים רציניים מגיעים להסכם חתום בתוך תקופה של חודשיים עד תשעה חודשים (למרות שבשוליים יש גם מקרים של שבוע וגם של שנה וחצי).

התסריט המהיר הטיפוסי (כמו בהריון נמדד בשבועות):

שבוע ראשון - היכרות איתנו וחתימת חוזה.

שבוע שני - ארגון דוחות כספיים קיימים והפקת דוחות פשוטים בגין התקופה האחרונה.

שבוע שלישי - החלטה על מחיר מכירה ואפיון פרופיל הרוכש. גישושים ראשונים לאיתור רוכש או שותף.

שבוע רביעי וחמישי - איתור רוכשים או שותפים מתאימים.

שבוע ששי - פגישה ראשונה עם הרוכש המעוניין בעסק באופן כללי ויצירת הכימיה בין הצדדים.

שבוע שביעי ושמיני- בדיקת נאותות מהירה של הרוכש או בחינת הדוחות הכספיים על ידי רואה חשבון של הרוכש.

שבוע תשיעי ועשירי - ניהול משא ומתן

שבוע אחד עשר ושניים עשר - החלפת טיוטות עורכי הדין וחתימת הסכם התקשרות.

את כל התהליכים אפשר להאיץ, אבל לא אחת התהליכים מתארכים בשל העדר משאבי זמן או שיתוף פעולה של נותני שירותים. נשמח להפגש בהקדם על מנת להניע את התהליך ושהשעון יתחיל לתקתק.

ראשית הטיפול מבוצע על ידי אנשי מקצוע לרוב בניהול או בטיפול אישי של עו"ד אדי ארבילי בעל תואר ראשון במשפטים (1998) מאוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני במינהל עסקים (MBA) עם התמחות מיוחדת במיסים. במסגרת התואר השני אף נלמד נושא המיזוגים והרכישות וכל היבטי המס המורכבים של התהליכים השונים ומאז הדבר משמש ככלי חזק מאוד בבניית מודלים עסקיים טובים לשני הצדדים. לפיכך הגישה היא מקצועית ומדויקת שאחרת הצדדים יבזבזו זמן וכסף לשווא. כל מי שפועל מטעמנו הוא איש מקצוע מיומן ומשכיל בתחומו שכן הידע הדרוש חובק עולמות רבים – משפטים, ראיית חשבון, מיסוי, מימון, תורת המשחקים ופסיכולוגיה בשפע.

שנית, צברנו ניסיון משמעותי בניהול התהליכים באופן יעיל ודיסקרטי ואת חלק מההצלחות אף ניתן לראות באתר. אנו גם נשמח למסור שמות וטלפונים של ממליצים, לקוחות מרוצים שלנו אשר קיבלו ומקבלים שירות טוב וחוזרים אלינו פעם אחר פעם למזג עסקים נוספים לעסק שרכשו מאתנו !!! למשל חברת עתיד ביישום (חברת כוח אדם) והחברות כוכב וסולריס העוסקות בתחומי הבניה הביתית (אלומיניום, סוככים, פרגולות וכד') ועוד רבים אחרים.

שלישית, המודל העסקי שלנו הוא מודל של תגמול לפי הצלחה (win win) ואין צורך לשלם לנו לפני שנפגשים עם כסף, ורק אם וכאשר נפגשים איתו. אנו לא גובים תשלום על פגישות ולא על יעוץ ולא על הערכות שווי פנימיות שלנו.

רביעית, אנו מכירים עסקים רבים שהם "מומחים בכל דבר", אנו בחרנו להימנע מלהתעסק עם חנויות לממכר מזון, מסעדות, חברות סטארט אפ בשלב הרעיון או עסקים קטנים מידי. מלבד זאת, אנו בוררים חברות שאנו יודעים שהמשקיעים שלנו מחפשים או שאנו יודעים לאתר עבורם משקיעים אסטרטגיים הנוגעים לתחום שלהם או נמצאים היכן שהוא בשרשרת הערך שלהם. "המועדון" שלנו מורכב אך ורק מאנשים שאנו נהנים לעבוד איתם ולא עם משקיעים המחפשים "לשחוט" ומסתובבים שנים בחיפוש אחר "הזדמנויות" שהם לעולם לא ימצאו. אנו גם לא עובדים עם עסקים שמחפשים מחירים דמיוניים שאין להם אחיזה בדוחות הכספיים שלהם. אנו מעוניינים בביצוע עסקה הוגנת לשני הצדדים ושואפים להעביר את העסק לידיים שיצליחו לפחות כמו הבעלים הקיים של העסק.

נשמח לעמוד על יתרונותינו האחרים בפגישה אישית במשרדנו.

ביצוע הערכת שווי לעסק אינה מדע מדויק והיא תלויה בגורמים רבים אשר לעיתים קשה לאמוד, יחד עם זאת אנו יודעים לעשות שימוש בניסיון שלנו ובהכרותינו את ציפיות המשקיעים על מנת להעריך את החזר ההשקעה המצופה ברכישה של עסקים מסוגים שונים. במסגרת הפגישה הראשונה שאנו עורכים עם עסקים שאנו סבורים שמתאימים למכירה באמצעותנו, אנו משתדלים לתת טווח מחירים שלדעתנו מקובל בעסקאות מהסוג המדובר – הערכת שווי על ידנו לאחר שקיבלנו דוחות כספיים מהחברה, אינה כרוכה בתשלום והיא ניתנת כחלק מהשירות שלנו. כמו כן, לעיתים כאשר מדובר בעסקים עם מורכבות גדולה אנו ממליצים שתערך הערכת שווי על ידי רואה חשבון, מומחה בתחום, שהמוכר יבחר ושאינו רואה החשבון של החברה ! 

באתר שלנו ישנם מאמרים נרחבים נוספים אודות הגורמים המעלים את שוויו של העסק וכן אודות הערכות שווי של עסקים.


אנו לגמרי ערים לרגישות הרבה שבתהליך מכירתו של עסק או איתור שותף או מיזוג שתי חברות פעילות, ולכן התהליך כולו מתקיים בדיסקרטיות מוחלטת וזו עומדת בראש סדר העדיפויות שלנו. כבר בפגישה הראשונה אנו עורכים תיאום ציפיות עם המוכר לגבי רמת הסודיות הנדרשת ובהתאם גם יחתמו הסכמי סודיות עם הגורמים איתם יחליט המוכר להתקשר.

כל משקיע או קונה פוטנציאלי חותם על הסכם סודיות אולם ניתן לבקש חתימה על הסכמים מיוחדים בנוסח אותו קובע המוכר.

מודעות שאנו מפרסמים בלוח העסקים שלנו, עבור חלק קטן מהעסקים שפרסום כזה עשוי לסייע בשיווקם, הינן כלליות מאוד ואינן מסגירות פרטים מזהים כלשהם למעט לבקשת מוכר העסק.

תיבת הדואר האלקטרוני שתימסר לנו לצורך תכתובת צריכה להיות כזו שאינה נגישה למזכירות ו/או עובדים אחרים שאנו לא מעוניינים שעניין המכירה או המיזוג ייוודעו להם. רצוי להתכתב באמצעות דוא"ל אישי שאף אחד לא רואה מלבדכם.

כמו כן, רצוי לצמצם את מעגל האנשים בחברה הנמכרת היודעים על תחילתו של התהליך ובכך למנוע סכנה של הדלפות מתוך החברה.


נשמח לענות על כל שאלה!
לחצו להתקשר 073-7143670
או השאירו פרטים ונחזור אליכם